Najlepsi czytelnicy polecają książki:

,,Wymarzone dzieciństwo"

Książkę  napisała Janet G. Woititz. Jest to autorka bestslleru w U.S.A ,,The children of alcoholiss". W książce opisuje, jak rodzice starają się wychować szczęśliwe dziecko, które swoje szczęście przekaże dalszym pokoleniom. Chcą mu pokazać, jak życie wygląda naprawdę i jak żyć w miłości, jak troszczyć się o innych, jak kochać i akceptować. Zadaniem każdego z rodziców jest przekazanie dziecku ról, które obowiązują w rodzinnym domu. Np: mama to mama, która chce wychować i trzeba jej słuchać, krzyczy tylko dlatego, bo chce cię nauczyć. Tata to głowa rodziny i zajmuje się wszystkimi. A ty? Ty to dziecko które powinno zachowywać się grzecznie z szacunkiem do starszych oraz być dobrze wychowane. [polecam rozdział 5]

Rodzice muszą wiedzieć, że dzieci dorastają i zanim wyfruną z domu jak ptak, muszą je nauczyć, że wymagania, które im stawiają powinny być dostosowane do wieku i rozwoju dziecka. Nie można dziecka zmuszać do pseudodojrzałości ani traktować je nadal jak małą pociechę. [Tak mówi autorka książki, rozdział 9]. Rodzice muszą pamiętać, że dzieci w okresie poniemowlęcym do przedszkolnego najbardziej poznają świat. Dzieci lubią jak sie je chwali, mówi się do nich miłe słowa a szczególnie ,, KOCHAM CIĘ''. Wiem sama ponieważ jestem dzieckiem. Wszystkie dzieci powinny wiedzieć, że wychowanie dziecka, to najtrudniejsze zadanie w życiu. Każdy, kto się tego podejmuje powinien mieć świadomość, jaka odpowiedzialność na niego spada. Musimy pomagać rodzicom oraz stawać się lepszym każdego dnia.

Książkę polecam nauczycielom i rodzicom oraz dzieciom ze starszych klas.

Maria Lachowicz z 4c

„Dzieci z Bullerbyn”

Nie dawno przeczytałam książkę pt.”Dzieci z Bullerbyn”, która bardzo mi się spodobała i właśnie dlatego mogłabym ją czytać cały czas. Książka opisuje życie dzieci z malutkiej wioski Bullerbyn. Bohaterowie to rodzeństwo Lisa, Lasse, Bosse,siostry Anna i Britta oraz Olle i jego siostrzyczka Kerstin. Dzieci, ich rodzice oraz dziadziuś Anny i Britty - to wszyscy mieszkańcy wsi. Wszystkie dzieci mają od siedmiu do dziewięciu lat. Lissa, główna  bohaterka opowiada w książce o ich codziennym życiu, o tym, jakie mają obowiązki domowe, jak pomagają swoim rodzicom, jak się uczą, a przede wszystkim, jak się bawią, jakie płatają sobie figle, czasami nawet psocą i rozrabiają, ale najczęściej nieświadomie. Przeżywają różne przygody oraz odkrywają nowe rzeczy podczas zabaw oraz wycieczek. Zachęcam wszystkich dużych i małych, dzieci i dorosłych do przeczytania „Dzieci z Bullerbyn”. Książka jest bardzo ciekawa i na pewno nie będziecie się przy niej nudzić.Dzieci mają wiele zwariowanych i śmiesznych pomysłów. Dorośli, którzy choć na chwilę chcieliby wrócić do czasów dzieciństwa również mogą ją przeczytać. To książka dla tych, którzy chcą razem z bohaterami przeżywać ich przygody i uczyć się od nich, jak ciekawie spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi .Serdecznie polecam!

Oliwia Elżbieciak kl. III a

Klara Sternicka z kl. IV c -proponuje przeczytanie książki Moony Witcher "Nina i tajemnica ósmej nuty". Książkę poleca osobom, które lubią przygody. "Nina i tajemnica ósmej nuty" - to kolejna książka z serii "Dziewczynka z Szóstego Księżyca". Fascynująca przygoda Niny, małej alchemiczki, walczącej niestrudzenie o ocalenie Szóstego Księżyca-Xonax. Przy wsparciu czwórki nierozłącznych przyjaciół: Cesca, Doda, Fiore i Rosy oraz androida Maksa, Nina wyrusza w podróż w czasie i dociera aż do starożytnego Egiptu. Ale czy Karkon na pewno nie żyje?. Tego dowie się każdy, kto wypożyczy tę ciekawą książkę.