Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom

1.06. - 6.06.2015r.

W  Szkole Podstawowej nr 15 głośno czytaliśmy w dniach: 8.06. - 12.06 . 2015 r. Czytanie obok liczenia i pisania jest jedną z trzech najważniejszych i podstawowych umiejętności. Dziecko, które nauczy się sprawnie czytać, pisać i liczyć, jest przygotowane do zdobywania informacji, a więc do przyswajania wiedzy. Książka dla dzieci to pierwsze spotkanie z literaturą - nieograniczonym światem, z którego czerpiemy przez całe życie. To bardzo ważne spotkanie, gdyż, jeśli nie zostanie zmarnowane, pokaże, ile może dać dobra literatura. W świat baśni wprowadzały uczniów klas I - III dziewczęta z Koła Przyjaciół Biblioteki i zachęcały do czytania poprzez prezentację scenek teatralnych: "Lustereczko" i "Jak król szukał żony...". Głośno czytały ulubione baśnie z książki "Najpiękniejsze baśnie świata": "O osiołku, który został muzykiem, "O dwóch przyjaciołach i niedźwiedziu", Trzy małe świnki i inne.