więcej aktualności...

Dzień Otwarty

7 marca w Naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych, między 16.30 a 18:00. Zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy oraz gry i zabawy przeznaczone dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć szkołę. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka Naszej placówki...gościem specjalnym był:Jorge Salazar znany jako Sangre Ancestral, który jest rdzennym indianinem pochodzącym z Ekwadoru, z plemienia Kichwa Otavalo...

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, zapraszają przyszłorocznych Pierwszoklasistów oraz ich Rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 7 marca 2019 roku o godz. 16.30.

W tym dniu będą Państwo mogli zwiedzić całą szkołę, zobaczyć odnowione wielofunkcyjne boisko oraz klasy, w których uczyć się będą Państwa dzieci. Wszystkie klasy wyposażone są w tablice multimedialne, które dają możliwość przeprowadzenia ciekawych, interaktywnych lekcji. Uczniowie mają możliwość uczęszczania do świetlicy, w której panuje ciepła i serdeczna atmosfera, prowadzone są ciekawe zajęcia, także każde dziecko może rozwijać własne zainteresowania.

W naszej szkole realizowane są różne projekty umożliwiające rozwój dzieci w szerokim aspekcie zarówno intelektualnym, jak i fizycznym.

Nasza oferta:

Realizujemy projekty europejskie Erasmus+, e-Twining we współpracy ze szkołami partnerskimi państw europejskich, ekologiczne, promujące zdrowy styl życia, rozwijające zainteresowania i pasje uczniów. Posiadamy Certyfikaty: „Szkoła Odkrywców Talentów”, „Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi”, „Szkoła Promująca Zdrowie”,„Szkoła Przyjazna dla Sześciolatka”, „Szkoła gotowa na TIK”,Certyfikat Lokalnego Centrum Ekologicznego. Realizujemy innowacje pedagogiczne w zakresie języka angielskiego, historii, edukacji wczesnoszkolnej, TIK, "Akademia Przyszłości".

Od września 2018 r. uczniom klas VII i VIII oferujemy naukę w klasach sportowych o profilu kolarskim oraz naukę języka niemieckiego lub hiszpańskiego, natomiast od września 2019 r. zapraszamy uczniów klas VI do nauki w klasie sportowej o profilu kolarskim.

W naszych działaniach nie zapominamy o uczniach z różnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczeń zdolny rozwija się na zajęciach dodatkowych oraz w pracy indywidualnej. Uczeń ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi objęty jest terapią pedagogiczną. Poprzez terapię logopedyczną dbamy o wyrównywanie opóźnień rozwoju mowy oraz korygowanie wad rozwoju mowy dzieci.

Ofertę wzbogaca :

• bliskość Szkoły Muzycznej ( w każdym poziomie mamy po jednym oddziale klasy muzycznej),
  • bliskość Filharmonii, teatru – udział w koncertach muzycznych i spektaklach teatralnych,
  • profesjonalna, kreatywna i innowacyjna kadra pedagogiczna, w tym specjaliści – logopeda, pedagog terapeuta (oligofrenopedagogika), pedagog szkolny,
  • dziennik elektroniczny umożliwiający na bieżąco monitorowanie frekwencji i postępów w nauce,
  • działające Stowarzyszenie „Dla dobra szkoły”, które wspiera nas w pozyskiwaniu środków na rzecz społeczności szkolnej. Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego oraz Katolicki Klub Sportowy „Rodło”.

"Piętnastka" szkoła na szóstkę - uczy, wychowuje, bawi, integruje, otwiera okno na świat!

Z nami naprawdę warto się uczyć!

Zapraszamy!