MIĘDZYNARODOWY  KONKURS  TEST  MATEMATYKA  PLUS

1. Inicjatorem Konkursu TEST MATEMATYKA-OXFORD.PLUS jest

2. Przedstawicielem TEST MATEMATYKA-OXFORD.PLUS w Polsce jest wydawnictwo
Oxford Educational Sp. z o.o.
, zajmuje się ono również opracowaniem
testów.
Oddział w Poznaniu wydawnictwa Amercom S.A. zajmuje się sprawami organizacyjnymi konkursu, w tym m.in. jest odpowiedzialny za:
- wszechstronne udzielanie informacji na temat Konkursu Matematycznego

TEST MATEMATYKA-OXFORD.PLUS

- dystrybucje testów Konkursu
TEST MATEMATYKA-OXFORD.PLUS do szkół, które
zadeklarowały chęć uczestnictwa
- informowanie szkól o rezultatach osiągniętych przez uczniów
3. Kategorie Konkursu TEST MATEMATYKA-OXFORD.PLUS
Konkurs matematyczny ma kilka kategorii, w zależności od klasy, w której uczy się uczestnik:
– kategoria Podstawowa 3
– kategoria Podstawowa 4
– kategoria Podstawowa 5
– kategoria Podstawowa 6
– kategoria Gimnazjum 1
– kategoria Gimnazjum 2
– kategoria Gimnazjum 3
– kategoria Liceum 1
– kategoria Liceum 2
– kategoria Liceum 3

4. Oxford Educational Sp z o .o. jest wydawnictwem wielu kursów językowych oraz serii popularno
naukowych. Warunkiem przystąpienia do konkursu matematycznego
TEST MATEMATYKA-OXFORD.PLUS jest zakup książki „Kosmos-tajemnice wszechświata” w cenie 7 zł. Korzyści wynikające z zakupu książki przewyższają wymienioną
kwotę. Są to:
- udział w konkursie,
- pogłębianie wiedzy,
- możliwość wylosowania cennych nagród.

Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zakupi książkę Kosmos Tajemnice
Wszechświata w cenie 7 zł. Nauczyciel zgłaszający szkołę do udziału w konkursie
może odliczyć od łącznej kwoty koszt wpłaty na rachunek bankowy – 2,50 zł (według
cennika Poczty Polskiej, dotyczy zgłoszeń powyżej 10 uczestników). Zgłoszenia
szkoły można dokonać do dnia 1 kwietnia 2011 roku za pośrednictwem jednego
ze sposobów :
- wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z dowodem wpłaty poczta tradycyjna na adres:

Amercom S.A. Oddział Poznań
61-005 Poznań, ul. Główna 12 ;

- wysłać skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z dowodem wpłaty na adres e-mail: matematyka@amercom.com.pl.

Zgłoszenia bez dowodu wpłaty nie będą uwzględniane, a szkoły nie otrzymają zadań konkursowych.

OXFORD EDUCATIONAL SP. Z O.O.
76-200 Słupsk, ul. Grunwaldzka 2A
BZ WBK I O/POZNAŃ

z dopiskiem
TEST MATEMATYKA-OXFORD. PLUS

5. Konkurs Test Matematyka Plus ma charakter jednorazowy
Testy są przygotowane w ten sposób, aby uczeń bez pospiechu mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania w ciągu 45 minut. Test powinien zakończyć się o godzinie 11.00. Istotne jest, jeśli uczeń nie zajmuje miejsca w osobnej ławce, aby wpisać na karcie również nazwisko osoby siedzącej obok. W ten sposób sprawdzamy stopień podobieństwa odpowiedzi uczniów sąsiadujących ze sobą dla uwiarygodnienia wyników.

Uwaga: W czasie testu nie wolno używać kalkulatorów. Karty odpowiedzi należy wypełnić czarnym lub ciemnoniebieskim długopisem.

Karty odpowiedzi wysłane po terminie nie będą odczytane, a tym samym uczniowie stracą szanse uzyskania nagrody. Karty konkursowe można tez wydrukować w razie potrzeby z naszej strony internetowej www.oxfordplus.pl

9. Laureatami konkursu są wszyscy uczniowie, którzy popełnili nie więcej niż 5 błedów. Jeden błąd to strata 4 punktów. Miano:
laureata I stopnia z wyróznieniem otrzyma uczeń z maksymalna liczba 100 punktów
laureata I stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 96 pkt
laureata II stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 92 pkt
laureata III stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 88 pkt
laureata IV stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 84 pkt
laureata V stopnia otrzyma uczeń, który uzyskał przynajmniej 80 pkt.

Wśród laureatów I stopnia z wyróżnieniem zostaną rozlosowane nagrody główne, dodatkowo każdy uczestnik, który uzyska maksymalną liczbę punktów (100), otrzyma dwie książki z serii Wielka Encyklopedia Geografii.

10. Oxford Educational Sp. z o.o. jest fundatorem nagród motywacyjnych.

Lista nagród jest przedstawiona na stronach internetowych www.oxfordplus.pl

Grand Prix – IPAD

Lista pozostałych nagród, które zostaną rozlosowane wśród najlepszych z laureatów:

- netbook
- kamera cyfrowa
- konsola xBox

Nagrody będą przekazywane laureatom zgodnie z wynikami testu.

12. Organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia testu kontrolnego w przypadku wyników wskazujących na brak samodzielnej pracy uczestników.

13. Wszelkie aktualności o TEST MATEMATYKA-OXFORD.PLUS można znaleźć w Internecie na stronie www.oxfordplus.pl

14. Pytania w sprawie TEST MATEMATYKA-OXFORD.PLUS można przesłać poczta elektroniczna na adres: infoamer@oxfordplus.pl

15.  OXFORD Educational Sp. z o.o. zastrzegają sobie prawo do odwołania konkursu z ważnych przyczyn organizacyjnych, nie później jednak niż na 10 dni przed data testu organizowanego w szkołach.

W przypadku odwołania pełne koszty zostaną zwrócone

Biuro TEST MATEMATYKA-OXFORD.PLUS czynne:
codziennie od 10.00-16.00,
ul. Grochowe Laki 6, Poznań